Z TarguJemy

Połączenie w jednym miejscu kuchni wegańskiej oraz mięsnej to ciekawy i zarazem odważny pomysł, na który zdecydował się właściciel restauracji Z Targujemy w Rzeszowie. Udało nam się poznać to miejsce i sprawdzić jak smakują wybrane losowo potrawy. Zapraszamy na relację!Ekologiczny styl życia…

Kuchnia wegańska i mięsna to dwa skrajne kierunki kulinarne, które chyba więcej dzieli niż łączy. Są jednak takie miejsca jak Z Targujemy, gdzie udało się pokonać barierę dzieląca te dwa światy i stworzyć miejsce przyjazne dla dwóch stron. Wszystko to za sprawą właściciela, który jest zwolennikiem ekologicznego stylu życia:

„-Działam w tym miejscu od grudnia 2020 roku. Od samego początku wiedziałem, że chcę postawić na kuchnie zdrową i ekologiczną, ponieważ sam jestem zwolennikiem takiego trybu życia. Nie chodzi mi tylko i wyłącznie o ekologiczne potrawy, ale o całe funkcjonowanie lokalu. Staramy się unikać plastiku, potrawy podajemy oraz rozwozimy do klientów w papierowych opakowaniach do których dołączamy drewniane sztućce. To sprawia, że jesteśmy „eko” w wielu aspektach naszej działalności.”W naturze siła!

Menu restauracji jest na tyle ciekawe, że swój głód zaspokoją zarówno weganie jak i osoby, które nie wyobrażają sobie potraw bez dodatku mięsa:

-Chciałem, żeby ta kuchnia nie była taka „wydumana”, sztuczna i przekombinowana. Postawiłem na proste i sprawdzone potrawy, które zadowolą każdego. Chciałem, aby przy jednym stoliku mogła usiąść osoba, która mięso uwielbia, z tą która mięsa nie je. Dlatego w ofercie mamy pizzę, burgery, sałatki czy kanapki, które występują w dwóch wersjach- mięsnej i bezmięsnej. Chodzi o to żeby każdy nasz klient mógł czuć się swobodnie bez względu na to co zamawia.”


Nazwa restauracji Z Targujemy nie jest przypadkowa. Lokal mieści się w samym centrum Rzeszowa, na terenie targowiska, które funkcjonuje tutaj cały rok. Sprawia to, że właściciel może korzystać z półproduktów dostarczanych od lokalnych dostawców.

-Staramy się robić zakupy na targu, który znajduje się w naszym sąsiedztwie. Znajdziemy tutaj świeże, bardzo dobre jakościowo produkty, które chętnie wykorzystujemy w naszej kuchni. Aby unikać produktów, których nie jesteśmy pewni, sami na miejscu wypiekany bułki na burgery i kanapki, sami tworzymy sosy oraz sami mielimy mięso. To sprawia, że jesteśmy w pełni świadomi tego co oferujemy naszym klientom.


Aplikacja mobilna

Restauracja Z Targujemy w bardzo dobry sposób dostosowała się do obecnych potrzeb rynku i oprócz strony internetowej ma swoją aplikację na urządzenia mobilne, przez którą bez problemu możemy złożyć zamówienie. Aplikację możemy pobrać z oficjalnej strony restauracji, a samo korzystanie z niej jest bardzo proste i intuicyjne. Swoje ulubione potrawy możemy zamówić również przez oficjalną stronę www, przez portal pyszne.pl lub telefonicznie.


Chociaż menu restauracji jest stałe, to właściciel stara się słuchać klientów i dostosowywać do ich potrzeb:

-W tym momencie mamy jedno stałe menu na którym bazujemy. Pracujemy jednak nad jego optymalizacją, słuchamy naszych klientów i staramy się dostosowywać do ich potrzeb. Cały czas się rozwijamy. Aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem zestawów dnia, prawdopodobnie też w dwóch wersjach- mięsnej i bezmięsnej.

Restauracja Z Targujemy

Adres: Jutrzenka, Plac Targowy, Jana III Sobieskiego, 35-001 Rzeszów

www.ztargujemy.pl