Wiejskie zoo w Berezce

Nastały niestety takie czasy, że dzieciom momentami łatwiej pokazać zwierzęta w zoo, niż na wsi. Obraz wsi zmienia się z roku na rok i co raz mniej jest takich miejsc, gdzie zobaczyć możemy zwierzęta hodowlane. Są jednak ludzie, którzy postanowili zachować obraz prawdziwej polskiej wsi i stworzyli miejsce, gdzie na własne oczy możemy zobaczyć jakie zwierzęta można spotkać w gospodarstwach. Zapraszamy Cię na relację z Wiejskiego Zoo w Berezce!


Wiejskie Zoo w Berezce to miejsce stworzone przez rodzinę, która pochodzi z tych terenów i jak mówi właścicielka: „mimo tego, że mieszkamy na wsi, to nasze córki nie widziały chyba nigdy gęsi, indyka czy świni. Znają te zwierzęta z kreskówek, a na żywo widziały różne zwierzęta podczas pobytu w zoo”.


Pomysł na powstanie tego miejsca zrodził się w 2012 roku i przez kilka lat zoo funkcjonowało w innym miejscu niż obecnie. W Berezce znajduje się od 2020 roku i przez cały czas właściciele starają się dodawać kolejne atrakcje. „Staraliśmy się stworzyć miejsce przyjazne dla dzieci, takie miejsce edukacyjne, w którym nie tylko będzie można spotkać zwierzęta, ale i zobaczyć jak uprawia się warzywa, owoce czy zobaczyć jak kreatywnie można spędzać czas wolny bez komputera czy telefonu”-mówi nam właścicielka obiektu.


Można powiedzieć, że plan udało się zrealizować w 100% ponieważ na całym terenie znajduje się mnóstwo atrakcji, które zachwycą nie tylko dzieci ale i dorosłych. Główną atrakcją są oczywiście zagrody ze zwierzętami, spotkamy tutaj m.in kury, króliki, kaczki, gęsi, nutrie, indyki, kozy, gołębie, świnkę, osła czy konia. Zwierzaki są oswojone, przyjazne, dają się głaskać i karmić.


Można powiedzieć, że pobyt w tym miejscu to taka lekcja przyrody na żywo. Zaraz przy zagrodach znajduje się ogródek, w którym możemy zobaczyć jak rosną niektóre warzywa oraz jakich narzędzi używa się do pracy na roli. Dodatkowo plansze edukacyjne powiedzą nam m.in jak się robi chleb, masło czy co możemy zrobić z różnych rodzajów zbóż.


To co osobiście nas urzekło to gry i zabawy jakie znamy ze swojego dzieciństwa. Gra w klasy, gumę czy kółko i krzyżyk to powrót do naszych najmłodszych lat. Wiejskie Zoo w Berezce daje nam możliwość ponownego sprawdzenia się w tych zabawach 🙂


Cały ten teren to ogromna powierzchnia, na której na każdym kroku znaleźć możemy nową atrakcję i miło spędzić czas. Oprócz już wymienionych na miejscu czeka na nas labirynt, plac zabaw, trampolina, tyrolka, dwa parki linowe czy zjeżdżalnia z pontonami. Obiekt cały czas się rozwija i z każdym miesiącem przybywa miejsc do zabawy. Dodatkowo dla gości znajdzie się sporo miejsca na ławeczkach, krzesełkach czy leżakach. Skorzystać możemy również z mini baru oraz toalet.


Podsumowanie

Chociaż nie jesteśmy już dziećmi to Wiejskie Zoo w Berezce okazało się wyjątkowo czarującym miejscem i spędziliśmy tutaj bardzo miło czas. Cały teren jest dobrze zagospodarowany i co najważniejsze właściciele cały czas go rozwijają dodając kolejne atrakcje. Szczególnie miło wspominamy gry z naszego dzieciństwa. Karolina zachwycona była również możliwością wydojenia krowy weganki ? Obiekt jest położony przy głównej drodze, znajduje się tutaj też duży parking, więc o zaparkowanie samochodu nie trzeba się martwić. Nie ma innej możliwości jak zaprosić Cię do odwiedzenia tego miejsca, bo jesteśmy przekonani, że spędzisz tutaj wyjątkowy dzień z całą swoją rodziną ??