Tyrolka Tarnobrzeg

Na terenie Województwa Podkarpackiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Wśród bogatej oferty dostępnej dla zwiedzających znaleźć można też prawdziwe „perełki” w skali całego kraju. Jedną z nich bez wątpienia jest tyrolka zlokalizowana nad Jeziorem Tarnobrzeskim, która jest najdłuższą taką atrakcją w Polsce!


Zjazd na linie najczęściej kojarzony jest z takimi miejscami jak place zabaw lub jako jedna z atrakcji w parkach linowych. Przeważnie z takich atrakcji korzystają dzieci oraz młodzież. Tyrolka nad Jeziorem Tarnobrzeskim spełnia podobne funkcje, jednak wszystko działa w dużo większej skali i zapewnia znacznie więcej emocji nie tylko dla najmłodszych!


Ta wyjątkowa atrakcja powstała w 2014 roku i zlokalizowana jest nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na miejsce dojechać można kierując się w stronę osiedla Ocice. Czerwona i wysoka konstrukcja tyrolki oraz drewniany budynek widoczny jest już z daleka, więc na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem tego miejsca. Dla przyjezdnych przygotowany jest spory plac na którym zmieści się kilkadziesiąt samochodów. Tyrolka ma długość 500 metrów i składa się z dwóch równoległych torów jazdy. Jest to najdłuższa tego typu atrakcja w kraju. Czas przejazdu wynosi około jedną minutę, a rozwijana prędkość dochodzi do 70 km/h! Długość oraz prędkość przejazdu uzależniona jest od wagi uczestnika, która nie może jednak być mniejsza niż 25 kg oraz nie powinna przekraczać 110 kg. Istnieje możliwość zjazdu rodzica razem z dzieckiem, jednak łączna waga nie powinna przekraczać dopuszczalnych 110 kg ze względu na rozwijane prędkości. Na miejscu spotkasz bardzo sympatycznych instruktorów, którzy wszystko wytłumaczą i zapewnią bezpieczną i pełną wrażeń przygodę dla całej rodziny!


Była to nasza pierwsza przygoda z taką atrakcją i musimy przyznać, że bardzo nam się podobało. Z naszej dwójki to Karolina nie była pewna czy da radę zjechać. Wszystko przez mały lęk wysokości, który czasami daje o sobie znać 😀 Szczególnie jak wejdzie się drabinką na górę i rozejrzy po okolicy. Ukazuje nam się wtedy piękny widok na całe Jezioro Tarnobrzeskie oraz „końcowa stacja” tyrolki oddalona o pół kilometra. Kiedy już jesteśmy zabezpieczeni wystarczy jeden krok do pełnego emocji zjazdu w dół. Początek jest dość leniwy, ale z każdym metrem nabieramy prędkości. Najszybszy jest odcinek kiedy przejeżdżamy między drzewami i zbliżamy się do płyty wody. Wtedy możemy osiągnąć prędkość nawet 70 km/h! Nad taflą wody jest już małe wypłaszczenie i tutaj prędkość spada, jest to jednak idealny moment aby podziwiać znajdujące się pod nami Jezioro Tarnobrzeskie. Na samym końcu tyrolki znajdują się hamulce, które w łagodny sposób potrafią nas wyhamować. Wszystko jest tak dobrze skonstruowane, że nie ma wielkiego efektu „szarpnięcia”. Cała zabawa jest w 100% bezpieczna. Sprzęt ma odpowiednie atesty i jest w stanie wytrzymać obciążenie znacznie większe niż waga człowieka. Jedyna bariera to ta w naszych głowach. Pierwszy przejazd tak nam się spodobał, że nie odmówiliśmy sobie przyjemności, aby zjechać jeszcze kilka razy. Serdecznie polecamy i zachęcamy Cię do odwiedzin tego miejsca. Na prawdę warto poczuć ten wiatr we włosach!


Dane techniczne:

-najdłuższa tyrolka w Polsce

-najszybsza tyrolka w Polsce

-długość zjazdu 500 metrów

-czas przejazdu około 1 minuta

-prędkość zjazdu do 70 km/h

-dwa równoległe tory jazdy

-minimalna waga uczestnika 25 kg

-maksymalna waga uczestnika 110 kg

-możliwość zjazdu w tandemie (np. rodzic + dziecko)


Godziny otwarcia:

• maj, czerwiec

niedziela: 11:00 – 18:00

• lipiec, sierpień

pon.-nd.: 10:00 – 19:00

• wrzesień

sob.-nd..: 11:00 – 18:00

Przed przyjazdem na miejsce warto jest przedzwonić i potwierdzić możliwość zjazdu w danym dniu.

tel. 609 078 628, 782 222 296


Więcej informacji na temat tego miejsca znajdziesz na oficjalnej stronie ZIPLINE.PL