Święty Spokój Bieszczady

Wyobraźcie sobie miejsce gdzie dookoła widzisz las, znad drzew wyłaniają się góry, nie słyszycie jeżdżących samochodów, a jedynie śpiew ptaków. Wychodzicie o poranku na świeżo skoszoną, miękka trawę i popijacie kawę patrząc na wschód słońca. Brzmi zachęcająco, prawda? My dzięki uprzejmości gospodarzy mieliśmy okazję odwiedzić takie miejsce i dziś chcemy Wam je przedstawić. Zapraszamy do agroturystyki „Święty Spokój Bieszczady”!


Miejsce to położone jest w niewielkiej wsi Brelików, w powiecie bieszczadzkim, 19 kilometrów od Leska i niespełna 14 kilometrów od Ustrzyk Dolnych. Agroturystyka „Święty Spokój Bieszczady” oferuje nam 5 pokoi dwuosobowych, każdy z nich ma osobne wejście i prywatną łazienkę. W każdym z pokoi znajduje się łóżko dwuosobowe, stolik z dwoma krzesłami i regał na ubrania. Do dyspozycji gości jest telewizja kablowa oraz darmowa sieć wi-fi. Przed wejściem do pokoju znajduje się niewielki taras z meblami, z którego mamy widok na cały obiekt. Goście przebywający w agroturystyce skorzystać mogą ze wspólnej, w pełni wyposażonej w najpotrzebniejszy sprzęt kuchni z jadalnią. Do dyspozycji mamy całą zastawę stołową, garnki i patelnie, czajnik elektryczny, toster oraz dwie duże lodówki, w których spokojnie wszyscy goście zmieszczą swoje produkty.


Klimat całego obiektu jest domowy, przytulny i na tym zależało właścicielom, aby goście czuli się u nich swobodnie. Na terenie agroturystyki mamy mnóstwo zieleni i możliwość odpoczynku w wielu formach. Dla najmłodszych właściciele zorganizowali kącik zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawkami i hamakami, które kuszą też dorosłych 😉 Odpocząć możemy też na leżakach, które oferują gospodarze, albo bardziej aktywnie- grając w siatkówkę lub badmingtona na dostępnym boisku.


Wielkie wrażenie zrobiła też na nas altana, która jest głównym elementem na terenie całego obiektu. W altanie mieści się grill i piec opalany drewnem, w którym możemy upiec pizzę lub chleb. Uwierzcie, że pizza z takiego pieca smakuje tysiąc razy lepiej! 🙂 W altanie znajdują się stoły oraz ławki, więc każdy znajdzie miejsce dla siebie.


Wielką atrakcją w altanie jest dostępna od niedawna ruska bania- jest to rodzaj sauny, który narodził się przed wiekami na Syberii, a my już dziś możemy z niej skorzystać w „Święty Spokój Bieszczady”! Woda podgrzewana za pomocą pieca opalanego drewnem to świetny pomysł na relaks po całym dniu, spędzonym na przykład na wycieczce w górach. Z tego miejsca spokojnie widzimy cały teren obiektu, więc możemy relaksować się i jednocześnie mieć na oku swoje dzieci 🙂 Jeśli natomiast nie lubicie gorącej wody skorzystać możecie z prywatnego jeziorka, w którym woda sięga nie więcej niż 1,50 m głębokości i nie należy do najcieplejszych 😀 Kiedy jest taka możliwość właściciele hodują tam pstrągi oraz karpie, które potem łowią i możemy je sobie zamówić na wieczornego grilla. Gospodarze oprócz możliwości zamówienia ryb oferują nam też możliwość zakupu ich wyrobów- różnego rodzaju przetwory i własnej roboty wino.


Cicha i spokojna okolica, przytulne pokoje, wiele atrakcji, sympatyczni gospodarze. Czego chcieć więcej? świętego spokoju! W agroturystyce „Święty Spokój Bieszczady” będziecie mieli go pod dostatkiem 😉 Jest to na pewno idealne miejsce dla osób, które chcą oderwać się od codziennych obowiązków i zmartwień, oraz spędzić czas w kontakcie z naturą.


Co w pobliżu?

Drezyny w Uhercach Mineralnych- 7km

Zapora w Solinie- 17km

Kiwony w Łodynie- 4km

Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych- 13km

Więcej informacji o obiekcie i kontakt w sprawie rezerwacji pokoi znajdziecie na stronie internetowej ŚWIĘTY SPOKÓJ BIESZCZADY