Restauracja Kamionka

Kawa z widokiem na panoramę gór? Obiad w miejscu gdzie słychać śpiew ptaków i szum drzew? Czy to nie brzmi zachęcająco? To wszystko może Wam się spełnić gdy wybierzecie się do niewielkiej wsi położonej w powiecie leskim- Bezmiechowa Górna.

Wjeżdżając samochodem wąską drogą na samą górę naszym oczom ukazuje się sporych rozmiarów budynek, w którym siedzibę ma Akademicki Ośrodek Szybowcowy należący do Politechniki Rzeszowskiej. Ośrodek ten został oddany do użytku w 2004 roku po jego czteroletniej budowie. Szybowisko Bezmiechowa istnieje jednak już od 1929 roku i wcześniej znane było jako Polska Akademia Szybownictwa.

Wracając do kawy i obiadu…W 2011 roku w jednym z pomieszczeń ośrodka powstała restauracja o nazwie nawiązującej do szczytu, na którym jest położona- „Kamionka”. Właściciel lokalu widząc tą cichą i spokojną okolicę z widokiem na całą panoramę Bieszczad nie mógł odmówić sobie możliwości stworzenia miejsca, w którym każdy z nas może delektować się krajobrazem pięknych polskich gór, pijąc przy tym fantastyczną kawę. Wystrój restauracji jest oryginalny i możemy zauważyć tu elementy związane z lotnictwem: „Wystrój był zrobiony jeszcze za pierwszego restauratora, który tutaj był. My tutaj tylko wszystko udoskonaliliśmy: wymieniliśmy stoły, dodaliśmy motywy lotnicze takie jak np. obrazy czy skrzydło samolotu wiszące nad barem.” – mówi w rozmowie z nami właściciel.

Nad restauracją znajduje się hotel, który należy do Politechniki Rzeszowskiej i to z nią należy się kontaktować w razie chęci wynajęci pokoju. Miejscem, które warto zobaczyć będąc w „Kamionce” jest punkt widokowy. Wjeżdżając windą na 3 piętro możemy napawać się widokiem panoramy 360 stopni na Bieszczady i pogórze przemyskie. Nie ma wyższego miejsca w Bieszczadach, w które możemy udać się samochodem, by zobaczyć taki krajobraz. Warto więc poświęcić chwilę czasu zjeżdżając w boczną drogę od Leska i upajać się ciszą i spokojem z widokiem na góry.

Karta restauracji jest krótka ale dzięki temu mamy pewność, że serwowane jedzenie jest świeże. Oprócz klasycznych dań obiadowych znajdziemy tutaj też typowo regionalne potrawy, takie jak fuczki czy szare kluski. W każdy weekend serwowane są dania dnia w bardzo okazyjnych cenach, więc każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie.

„Ludzie przyjeżdżający tutaj otwierają buzię ze zdziwienia i stwierdzają, że pewnie mamy już dość tych widoków. My jednak nigdy nie mamy dość, a widoki zawsze nam się podobają. Zachody słońca jakie tutaj są zapierają dech w piersiach. Ciekawym zjawiskiem jest to, że widzimy w którym momencie nad Bieszczadami jest burza, czy to nad Sanokiem, czy nad Soliną czy nad Polańczykiem. Nawet jeśli u nas nie pada, to możemy zaobserwować czy burza idzie w naszą stronę i możemy się czasem na nią nawet przygotować.” – mówi właściciel „Kamionki”.

Jest to idealne podsumowanie tego co zobaczyliśmy będąc w Bezmiechowej. Zdjęcia nie oddadzą tego widoku w 100% więc jeśli chcecie zobaczyć ten krajobraz na własne oczy koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Gwarantujemy, że ten widok zrobi na Was ogromne wrażenie.

Restauracja otwarta jest w sezonie letnim przez cały tydzień w godzinach 11-19. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku oraz Instagramie Restauracji.

Restauracja „Kamionka” – Bezmiechowa Górna 38