Ośrodek wypoczynkowy WISAN

Zapewne nie raz słyszeliście powiedzenie „rzuć wszystko i jedź w Bieszczady”. Postanowiliśmy to sprawdzić na własnej skórze. Spakowaliśmy się i ruszyliśmy przed siebie. Dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego WISAN spędziliśmy tutaj kilka nocy. W dzisiejszej relacji skupimy się właśnie na tym ośrodku.


Ośrodek Wypoczynkowy WISAN znajduje się w miejscowości Bystre (między Baligrodem, a Cisną) na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Jest to bardzo dobra baza wypadowa w całe Bieszczady. Powierzchnia ośrodka jest mocno zalesiona i zajmuje powierzchnię około 2 hektarów. Całość znajduje się w bardzo spokojnej okolicy z dala od głównej trasy.

Do dyspozycji gości są zarówno domki jak i pokoje hotelowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 12 drewnianych 4, 5 i 6 osobowych chatek z dwoma lub trzema sypialniami dwuosobowymi. Na parterze każdej z nich znajduje się salon z kominkiem oraz łazienka. Drewniane schodki prowadzą na poddasze, gdzie znajdziemy dwie dwuosobowe sypialnie oraz balkon. Dodatkowo w każdym z nich łazienka z pełnym węzłem sanitarnym (WC, prysznic, umywalka), telewizja kablowa, radio, telefon, lodówka, czajnik elektryczny i podstawowe nakrycia stołowe. Chatki są centralnie ogrzewane i czynne są przez cały rok.

Dla mniejszej ilości osób polecamy komfortowe pokoje hotelowe. Pokoje 2 i 3 -osobowe oraz jeden pokój 4 osobowy. W każdym z nich znajduje się łazienka z pełnym węzłem sanitarnym (WC, prysznic, umywalka), telewizja kablowa, radio, telefon, lodówka, czajnik elektryczny i podstawowe nakrycia stołowe. Pokoje te znajdują się w głównym budynku, gdzie oprócz nich znajdziemy m.in. całodobową recepcję, stołówkę gdzie serwowane są śniadania i obiadokolacje, salę gier oraz salę konferencyjną.

Ośrodek oferuje również różne możliwości spędzania czasu wolnego. Oprócz wspomnianej sali gier, znajdziemy również boisko do siatkówki i koszykówki. Dla amatorów wycieczek na dwóch kółkach istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, a dla najmłodszych gości przeznaczony jest plac zabaw. Dodatkowo bez żadnych opłat wypożyczyć możemy różnego rodzaju piłki czy rakietki. Wakacyjny pobyt w takim ośrodku nie może obyć się bez wieczornego grillowania. Nie trzeba zabierać ze sobą całego sprzętu, ponieważ na miejscu skorzystać możemy z altany grillowej, która pomieści znaczną liczbę osób. Duże palenisko z rusztem, kilkadziesiąt miejsc siedzących i spora powierzchnia dachu sprawia, że nawet przy niekorzystnej pogodzie można miło spędzić czas.

Ogromnym plusem jest również mini bar znajdujący się tuż obok altanki. Może nie znajdziemy tam bogatej karty menu, ale kupimy wszystko to co w zupełności wystarcza do przyjemnego spędzenia wieczoru.

Czym byłby taki wyjazd bez możliwości pochlupania się w basenie czy odpoczynku na leżakach? Na szczęście jedno i drugie jest na wyciągniecie ręki. Na terenie ośrodka znajduje się basen z którego możemy korzystać do woli. Głębokość basenu zmienia się wraz z każdym metrem co pozwala na zabawę również dla najmłodszych gości ośrodka.

Ośrodek może nie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów, nie skorzystamy tam ze SPA, wykwintnej restauracji, kręgielni czy hali sportowej, jest tam jednak coś znacznie ważniejszego- święty spokój. Możliwość oderwania się od codziennych problemów i zgiełku ma większą wartość niż przepełnione ośrodki w najpopularniejszych turystycznych miejscowościach, które oferują dziesiątki atrakcji i usług. Kiedy zamiast uciążliwego sąsiada, który rano wpadnie na pomysł, aby troszkę powiercić w ścianie, budzi cię wycie wilków za ogrodzeniem ośrodka to zaczynasz żałować, że jesteś tu tylko na kilka dni…


Pobyt w tym hotelu możesz zarezerwować klikając w ten baner:

A tutaj prezentujemy kilka ujęć z całego ośrodka: