Militariada 2019

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna odsłona popularnej Militariady. Jak co roku impreza odbywa się w Nowej Dębie, a tegoroczna edycja jest już jedenastą z rzędu. Nie zabraknie pokazów, rekonstrukcji, pojazdów wojskowych oraz wielu zabaw i konkursów dla najmłodszych. Na muzycznej scenie wystąpi m.in zespół Kombi oraz Velvet.


Jak co roku odbywająca się w Nowej Dębie (powiat tarnobrzeski) Militariada gwarantuje mnóstwo atrakcji nie tylko dla miłośników ciężkiego wojskowego sprzętu, ale również dla najmłodszych widzów. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 15-16 czerwca na terenach nad zalewem w Nowej Dębie. Podczas dwudniowej imprezy dostępne będą tematyczne dioramy, pokazy, stoiska oraz sklepiki. Dla dzieci powstanie wesołe miasteczko oraz różnego rodzaju gry, zabawy i konkursy. Nie zabraknie również punktów gastronomicznych. Bardzo ciekawie zapowiadają się dynamiczne pokazy militarne czy przejażdżki pojazdami wojskowymi. Na scenie zaprezentuje się zespół KOMBI oraz VELVET, a przed nimi pojawią się: Fast Fingers, ODS, Sviatyj, The Louders. W niedzielę organizatorzy zapraszają na odlotowo-wybuchową rekonstrukcję „Bijcie na mnie. Naszych już tu nie ma! Głusiec 1944” z udziałem samolotu i efektów pirotechnicznych. Nowością na Militariadzie będzie sobotnia dyskoteka pod gwiazdami – zagra DJ LUKASH.


Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa tu Jednostka Wojskowa 2090. 81 lat temu, w 1937 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu.

Organizując Militariadę chcemy podkreślać militarny charakter Nowej Dęby. Także w tym roku część naszego miasta, jak w latach ubiegłych, zamieni się w pole bitwy, z wykorzystaniem czołgów, grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego. – mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.


Goście odwiedzający Militariadę będą mogli w niedzielę skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów. Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Dodatkową atrakcją będą prowadzone przez lekarzy pogadanki i możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

Impreza zapowiada się wybuchowo! Będziecie na miejscu?