Boho Stodoły Myczkowce

Chociaż Boho Stodoły Myczkowce to stosunkowo nowe miejsce na mapie Podkarpacia to dość szybko stało się mocno oblegane przez turystów. Wszystko za sprawą wyjątkowego klimatu, który udało się stworzyć właścicielom. Zapraszamy na relację z tego miejsca 🙂


Boho Stodoły Myczkowce to dwa domki, które zostały wybudowane w 2020 roku. Co ciekawe cały projekt, wykonanie, budowa, wykończenie i aranżacja to w 100% praca właścicieli:

„Mamy swoją firmę budowlaną, więc udało nam się od podstaw wybudować to miejsce. Sami stworzyliśmy projekt i sami go zrealizowaliśmy. Pomysł na wygląd domków oraz całe jego urządzenie to również nasza zasługa. Nie korzystaliśmy z pomocy żadnych firm”.

Dwa dwupoziomowe domki są w stanie pomieścić 4-6 osób. Chociaż znajdziemy w nich więcej miejsc do spania to najbardziej komfortowy pobyt będzie właśnie z taką liczbą gości. Po wejściu do środka znajdziemy wieszak oraz miejsce na nasze obuwie. Główną częścią jest niewątpliwie sporych rozmiarów salon z aneksem kuchennym. To „serce” tego budynku i znajdziemy tutaj duży stół dla wszystkich gości, wygodną kanapę, stoliki kawowe, telewizor oraz kominek. Uwagę przyciąga ręcznie malowana ściana, która na pierwszy rzut oka może wydawać się pokryta tapetą oraz druga ściana, która w całości pokryta jest drewnianymi krążkami:

„Malowidło na ścianie to prezent od naszej przyjaciółki, natomiast tą drewnianą ścianę robiliśmy sami. Zeszło nam z tym sporo czasu, ponieważ każdy element był przygotowywany i montowany ręcznie. Podobnie jak stół oraz stoliki kawowe, które od podstaw zostały wykonane ręcznie przez naszą dwójkę”.

Drugą częścią tej przestrzeni jest aneks kuchenny, który został solidnie wyposażony. Podczas pobytu w Boho Stodoły Myczkowce nie musimy martwić się o zastawę stołową, sztućce, szklanki, kufle, kieliszki, garnki czy patelnie. Wszystko jest nowe, zadbane, czyste i gotowe do dyspozycji gości.

Z salonu wyjść możemy na prywatny taras, którego wielkość zrobiła na nas spore wrażenie. Znajdziemy tutaj duży stół z krzesłami ale również kanapy stworzone z drewnianych palet, fotele, stoliki kawowe czy huśtawkę. Wszystko klimatycznie oświetlone, oraz zabezpieczone ściąganymi ściankami, które w każdej chwili możemy podwinąć- tworząc otwartą przestrzeń.

Na parterze znajdziemy również sporą łazienkę. Przestrzeń urządzona w nowoczesnym stylu pasuje do pozostałej części domu, a jej wyposażenie jest wystarczające do komfortowego pobytu. Co ważne do dyspozycji gości dostępne są ręczniki kąpielowe.

Drewniane i dość strome schody prowadzą na górę do wspólnej części sypialnianej. Znajdziemy tutaj po dwa spore łóżka znajdujące się po przeciwległych stronach pokoju, a odgrodzone są od siebie zasuwaną zasłoną. Nie są to dwa odrębne pomieszczenia, które dzieli prawdziwa ściana, jednak mimo wszystko wystarczy to, aby chociaż w jakimś stopniu zapewnić sobie odrobinę prywatności.

Na terenie obiektu spokojnie zaparkujemy swój samochód, znajdziemy miejsce na grilla, ognisko czy poleżmy na dostępnych leżakach. Wybudowany został również plac zabaw, na którym miło czas spędzą najmłodsi goście.

Boho Stodoły Myczkowce to miejsce, które zostało stworzone bardzo starannie z dbałością o wiele szczegółów:

„Chcieliśmy stworzyć takie miejsce, w którym moglibyśmy mieszkać na co dzień, które nie będzie kolejnym „noclegiem” w Bieszczadach. Wiele elementów zostało dobranych w taki sposób jakbyśmy urządzali swoje mieszkanie, a nie pod wynajem dla turystów.”- mówi nam właścicielka domków.

Pobyt w Boho Stodoły Myczkowce uważamy za bardzo udany. Spędziliśmy tutaj dwie nowe i chętnie zostalibyśmy na dłużej. Dobrze czujemy się w takich wnętrzach i spędzanie czasu w takim klimacie było dla nas czymś wyjątkowym. Dużym plusem tego miejsca jest lokalizacja, gdzie oprócz pięknych widoków możemy liczyć na ciszę i spokój. Do głównej drogi jest wystarczająca odległość, żeby nie słyszeć przejeżdżających samochodów. W okolicy znajdziemy wiele atrakcji do spędzania czasu wolnego, ale również restauracje czy Zaporę w Solinie, która jest najpopularniejszym miejscem w okolicy.