Art Apartament Ustrzyki Dolne

Ona- artystka, wokalistka, łącząca muzykę etno-folk z muzyką nowoczesną i alternatywną, wydała kilka genialnych płyt. On- artysta malarz, grafik, rysownik, mający na swoim koncie wyróżnienia i nagrody w Polsce i na świecie. Angela Gaber i Sylwester Stabryła, bo o nich mowa, to artystyczne małżeństwo, które zaprosiło nas do stworzonych przez siebie ART APARTMENTÓW w Ustrzykach Dolnych.


Ustrzyki Dolne to idealna lokalizacja tworząca bazę wypadową nad Jezioro Solińskie, górskie wycieczki piesze lub rowerowe. Miasteczko ciche i spokojne, a jednocześnie w pełni przystosowane dla turystów pod względem praktycznym- sklepy, apteki, restauracje- wszystko w zasięgu ręki.


2019 rok to czas, w którym Angela i Sylwester decydują się na zakup mieszkania w centrum Ustrzyk Dolnych- na ulicy Dworcowej : „Nie wiem jak to zrobiliśmy, ale stwierdziliśmy, że kupimy to mieszkanie. Dla nas posiadanie czegoś swojego jest swego rodzaju poczuciem wolności. Zaczęłam myśleć o tym bardzo intensywnie i stało się- kupiliśmy to mieszkanie.” – mówi Angela

Art Apartament przy ulicy Dworcowej to idealne odwzorowanie tego kolorowego małżeństwa z Sanoka. Już sama nazwa wskazuje na mocno artystyczny charakter tego miejsca. Na każdym kroku od wejścia do mieszkania widać niesztampowe dekoracje, kolorowe ściany, eklektyzm. Uwielbienie Angeli do designu i kompozycji wnętrzarskich umocniło ją w przekonaniu, że kupienie mieszkania do całkowitego remontu do był dobry krok, bo swój artyzm mogła wykorzystać w 100%, tworząc z Sylwestrem Art Apartament.

„Z racji tego, że mam doświadczenie w budowlance, bo kilka lat temu na emigracji pracowałem w ten sposób, to sam zająłem się większością remontu w tym mieszkaniu. Oprócz łazienek całą resztę zrobiłem swoimi rękoma. Ściany, podłogi, wylewki… Nie chcieliśmy wydawać pieniędzy na ekipę budowlaną. Skoro trochę się na tym znam to ja remontowałem i malowałem na ścianach to co wymyśliła Angela.” – wspomina Sylwester.

Art Apartament w 2020 roku rozpoczął swój sezon. Jest to w pełni wyposażone mieszkanie, przeznaczone dla maksymalnie 4 osób. Składa się ono z salonu z aneksem kuchennym, oddzielnej sypialni oraz łazienki. Kompleksowo zaopatrzona w sprzęty kuchnia zacheca do gotowania, a wspólne jedzenie przy genialnym różowym stole w części jadalnej to naprawdę świetna sprawa. Rysunki na ścianach wykonane przez Sylwestra czy też jego obrazy sprawiają, że mieszkanie staje się ciepłe i przytulne. Etno i boho dodatki tworzą niepowtarzalny klimat.

„Uwielbiam wnętrzarskie klimaty. Niesamowicie się cieszyłam, że mogłam stworzyć miejsce, w którym nic mnie nie ograniczało pod kątem urządzania. Nie musiałam patrzeć na ogromną praktyczność, na to czy wybrać takie czy takie płytki, bo przy dwójce małych dzieci w domu jednak patrzę na to, aby wszystko było maksymalnie funkcjonalne. Tu, w Art Apartamencie mogłam pobawić się tym wystrojem. Inspiracji szukam w internecie, na mediach społecznościowych ale i sam fakt, że my żyjemy sztuką i muzyką ogromnie mi pomógł. Ja wiedziałam, że Sylwester mnie w tym wspomoże i tak powstało to wnętrze…”

Art Apartamanet na ul. Dworcowej był tylko początkiem do rozwijania pasji wnętrzarskich Angeli i Sylwestra. Rok 2020 trwał, a w głowie narodził się nowy pomysł i na ul. Jagiellońskiej, powstał drugi Art Apartament. „Rodzice Angeli mieli mieszkanie w Ustrzykach, ale nie mieszkali w nim- wyprowadzili się na wieś i tam teraz żyją. Angela stwierdziła, że można pomóc rodzicom wyremontować to mieszkanie skoro stoi puste i stworzyć tam kolejny Art Apartament. W pierwszym Apartamencie mamy chętnych na przyjazd turystów, to dlaczego by nie spróbować z drugim.”

Mając zgodę rodziców, małżeństwo znów zaczęło remont. Nadal większość rzeczy robił Sylwester- wyburzanie ściany, łączenie pomieszczeń, malowanie. Wiadomym było, że kolejny Apartament będzie nadal utrzymany w artystycznym stylu, w końcu tworzy je para artystów. Mieszkanie przystosowane dla maksymalnie 6 osób, z dwiema osobnymi sypialniami, salonem z aneksem kuchennym, łazienką i toaletą. W pełni wyposażone w najważniejsze sprzęty i naczynia nie ogranicza w żaden sposób przy weekendowym czy kilkunastodniowym pobycie.

Obrazy na ścianach, rysunki na ścianach, kolorowe dodatki to oczywiste powiązania z pierwszym apartamentem, jak i z właścicielami. „Kiedyś panowało przekonanie, że artyści to trochę biedacy, ludzie robiący coś z niczego. Trochę tak jest- my też chcieliśmy udowodnić, że niewielkim kosztem, a jedynie pomysłem i pracą ludzkich rąk można stworzyć miejsce ciepłe, przytulne, kolorowe. Mamy nadzieję, że się udało!”

A nam… pozostało to potwierdzić- udało się! Art Apartament i na ul. Dworcowej, i na ul. Jagiellońskiej to najbardziej kolorowe miejsca w jakich mieliśmy okazję być i nocować. Przez to jak funkcjonalne i przygotowane są mieszkania czuliśmy się jak u siebie, a to ważne przy wybieraniu noclegu na przykład na dłuższy pobyt. Do tego magia wzorów, kolorów, struktur sprawiała, że tworzenie relacji z tego miejsca to była czysta przyjemność.

Niezależenie od tego czy na swój pobyt wybierzecie Art Apartament w centrum miasta, przy ul. Dworcowej, czy Art Apartament przy kompleksie basenów, na ul. Jagiellońskiej spędzicie tu doskonale czas, będziecie mieć świetną bazę wypadową do pobliskich miasteczek, a jednocześnie odpoczniecie od zgiełku i hałasu.

Dodatkowo, jeśli Wam się uda i chcielibyście poznać bliżej twórczość Sylwestera Stabryły, zachęcamy do odwiedzenia jego pracowni, w oddalonym o 40 km, Sanoku. Być może uda Wam się przypadkiem spotkać tam też Angelę i poprosić o autograf na kupionych przez siebie płytach, bo do tego też zachęcamy! 😉

Art Apartamenty w Ustrzykach Dolnych- miejsca magiczne, miejsca z duszą, miejsca w artystycznym klimacie. Jesteśmy wdzięczni właścicielom za zaproszenie oraz niesamowicie się cieszymy, że mogliśmy poznać ich osobiście.

Art Apartamenty- najbardziej kolorowe miejsce w jakim mieliśmy okazję być.